Kontakt

Starostwo Powiatowe w Wołowie

Plac Piastowski 2
56-100 Wołów

tel.: (+48) 71 380 59 01
fax: (+48) 71 380 59 00

email: starostwo@powiatwolowski.pl
skrytka ePUAP: /7u272ofvrz/SkrytkaESP

NIP:
9880133369
REGON: 931950353

Inspektor ds. kadrowych w Starostwie Powiatowym w Wołowie

Wersja strony w formacie XML
Uzasadnienie wyboru
Uzasadnienie wyboru Pani Marzanna Lesiak spełniła wszystkie wymagania niezbędne stawiane osobie na stanowisku inspektora. Posiada nieodzowne wykształcenie wyższe i doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z prowadzeniem spraw kadrowych. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykazała się dobrą znajomością zagadnień wymaganych od osób ubiegających się o w/w stanowisko, uzyskując najwyższą liczbę punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.
Szczegóły
Stanowisko Inspektor ds. kadrowych w Starostwie Powiatowym w Wołowie
Miejsce pracy Starostwo Powiatowe w Wołowie
Termin składania ofert
Miejsce składania ofert Starostwo Powiatowe w Wołowie pl. Piastowski 2, Kancelaria pokój Nr 19 I piętro
Status rozstrzygnięte

OSO.210.5.2021                                                                                Wołów, dnia 08.04.2021 r.

Starostwo Powiatowe w Wołowie pl. Piastowski 2, 56-100 Wołów

ogłasza nabór na jedno wolne  stanowisko urzędnicze: Inspektor ds. kadrowych w Wydziale Organizacyjnym, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Wołowie w Starostwie Powiatowym w Wołowie

   W Starostwie Powiatowym w Wołowie wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o  rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia o naborze  był wyższy niż 6% .

I. Informacja o warunkach pracy na stanowisku:

1.      Większość czynności wykonywana jest w pozycji siedzącej przy monitorze ekranowym  powyżej  połowy dobowego wymiaru czasu pracy przy naturalnym i sztucznym oświetleniu.

2.      Praca w pełnym wymiarze czasu pracy, na I piętrze budynku wyposażonego w windę.

II. Wymagania niezbędne na stanowisko:

1.      Wykształcenie wyższe i  minimum 3 letnie doświadczenie na stanowisku związanym z prowadzeniem spraw kadrowych.

2.      Posiadanie obywatelstwa polskiego.

3.      Posiadanie pełnej zdolności  do czynności prawnych oraz korzystanie  z pełni praw publicznych.

4.      Brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Nieposzlakowana opinia.
6.      Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na  stanowisku.

Umiejętności zawodowe:

1.      Znajomość zagadnień z zakresu wymaganego na w/w stanowisku,       a w szczególności:

a)      ustawy o pracownikach samorządowych;

b)      ustawy o samorządzie powiatowym;

c)      ustawy-Karta Nauczyciela;

d)     Kodeksu pracy;

e)      Ustawy o ochronie danych osobowych;

f)       Programu Kadry-VULCAN.

  III.  Wymagania  dodatkowe na stanowisko:

1.      Mile widziana znajomość programu elektronicznego obiegu dokumentów.

2.      Znajomość programu El-dok będzie dodatkowym atutem.

3.      Duża motywacja do pracy oraz wysoka kultura osobista.

4.      Umiejętność współpracy z ludźmi, rzetelność, komunikatywność.

5.      Nieposzlakowana opinia.

6.      Umiejętność stosowania i interpretacji przepisów prawnych.

  IV. Zakres zadań  dla w/w stanowiska obejmuje:

1.    Prowadzenie akt osobowych i spraw kadrowych pracowników Starostwa oraz kierowników określonych jednostek organizacyjnych Powiatu.

2.      Prowadzenie akt osobowych i spraw kadrowych dla jednostki Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wołowie na podstawie porozumienia.

3.      Prowadzenie akt osobowych i wszystkich spraw kadrowych dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu Socjalizacyjnego w Wołowie.

4.      Przeprowadzanie procedury naboru na stanowiska urzędnicze               i kierownicze w Starostwie zgodnie  z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

5.      Współpraca z Powiatowym Urzędem Pracy w Wołowie w zakresie zatrudniania pracowników w ramach robót publicznych, staży i prac interwencyjnych.

6.      Prowadzenie archiwum zakładowego oraz archiwum akt osobowych.

7.      Kontrola dyscypliny pracy.

8.      Sporządzanie umów na przyznany pracownikowi ryczałt w związku z używaniem prywatnego samochodu do celów służbowych.

9.      Sporządzanie i rejestrowanie  wydanych przez odpowiednie organy upoważnień i pełnomocnictw.

10.  Prowadzenie spraw dotyczących odbywania praktyk studenckich            i zawodowych w Starostwie.

11.  Kierowanie pracowników na badania lekarskie wstępne, okresowe          i kontrolne.

12.  Sporządzanie sprawozdań GUS dla Starostwa i jednostek obsługiwanych.

13.  Prowadzenie spraw socjalnych pracowników Starostwa, sporządzanie umów na przyznanie pożyczki na cele mieszkaniowe z ZFŚS.

14.  Przyjmowanie oświadczeń majątkowych od zobowiązanych pracowników oraz kierowników jednostek i dokonywanie ich analizy.

15.  Prowadzenie spraw dotyczących oceny pracowników i kierowników jednostek organizacyjnych.

16.  Wykonywanie innych zadań zleconych przez Starostę, Wicestarostę       i Sekretarza.

  V. Wymagane dokumenty:

1.      List motywacyjny poświadczony własnoręcznym podpisem +  CV.

2.      Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie do pobrania ze strony  ( https://bip.powiatwolowski.pl)

3.      Wypełnioną klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych, do pobrania ze strony Biuletynu Informacji Publicznej w zakładce (praca, dokumenty dla ubiegających się o pracę  ( https://bip.powiatwolowski.pl )

4.      Kserokopie dokumentów potwierdzających:
– wymagane wykształcenie, wymagane okresy pracy (kserokopie świadectw pracy a  w przypadku zatrudnienia zaświadczenie o zatrudnieniu),  ewentualnie inne,  odbycie szkoleń, kursów, posiadanych certyfikatów itp.

5.      Oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych     i korzystaniu z pełni praw publicznych.

6.      Oświadczenie  o braku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo, ścigane z oskarżenia publicznego lub skarbowe umyślne.

7.      Oświadczenie  o braku przeciwwskazań zdrowotnych do zajmowanego stanowiska.

  VI. Inne informacje:

      1. Osoby spełniające warunki formalne określone w naborze, zostaną powiadomione indywidualnie o terminie i sposobie rozmowy kwalifikacyjnej,

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie  o ochronie danych) (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej    z dnia 14 maja 2016 r. L 119/1) informujemy, że:

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Starostwo Powiatowe  w Wołowie reprezentowane przez Starostę Wołowskiego, z siedzibą w:         56 – 100 Wołów, Pl. Piastowski 2, tel.: +48 71 380 59 01
W sprawach związanych z Pani/Pana danymi osobowymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych (IOD): e-mail: jn4consulting@gmail.com, tel.: +48 511 379 176
Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji procedury rekrutacji w ramach niniejszego naboru:
- na podstawie Kodeksu pracy oraz ustawy o pracownikach samorządowych w zw.  z art. 6 ust. 1 lit. c ogólnego rozporządzenie o ochronie danych osobowych - w ramach realizacji obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych,

- na podstawie wyrażonej przez Panią/Pana zgody zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie w jakim podanie danych jest dobrowolne. Dobrowolne podanie w składanej ofercie danych niewymaganych przepisami prawa jest traktowane jak wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. W odniesieniu do takich informacji przysługuje Pani/Panu prawo cofnięcia zgody.

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania oraz przez okres wynikający z przepisów w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych są podmioty upoważnione na podstawie zawartych umów powierzenia oraz uprawnione na mocy obowiązujących przepisów prawa.
Ma Pani/Pan prawo do:
- żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych,

- wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania,

- przenoszenia danych,

-wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,

- cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą poddawane profilowaniu.
Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich.
Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych wynika                 z przepisów prawa, z wyjątkiem danych osobowych, które zostały podane dobrowolnie. Konsekwencją niepodania danych osobowych (będących wymogiem ustawowym) będzie brak możliwości wzięcia udziału w procedurze rekrutacji.

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście (w zaklejonej kopercie) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wołowie  pl. Piastowski 2, kancelaria I piętro pok. nr 19 lub pocztą na adres  Starostwa (pl. Piastowski 2, 56-100 Wołów)  z dopiskiem „Nabór na stanowisko inspektora ds. kadrowych w Starostwie Powiatowym w Wołowie” w terminie do dnia  19.04.2021 r. r.  do godz.  10.00  (decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego  w  Wołowie).

Aplikacje, które wypłyną do Starostwa po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane. Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej https://bip.powiatwolowski.pl) i na tablicy informacyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie  przy  ul. pl. Piastowski 2  – I piętro obok pok.           nr 22.

Starosta

/-/ Janusz Dziarski

Załączniki

ogłoszenie pdf, 1.42 MB

Powiadom znajomego