X PROCEDURA REKRUTACJI
§ 117
O przyjęcie do klasy pierwszej 3-letniego Liceum Ogólnokształcącego mogą ubiegać się absolwenci gimnazjum.
§ 118
Dyrektor szkoły w pierwszym tygodniu kwietnia powołuje szkolną komisję rekrutacyjno -kwalifikacyjną.
§ 119
Rekrutacja uczniów odbywa się na podstawie sumy punktów z egzaminu gimnazjalnego, punktów za oceny uzyskane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz punkty za wymienione na świadectwie osiągnięcia.
§ 120
1. Sumę punktów rekrutacyjnych oblicza się z uwzględnieniem następujących zasad.
W maksymalnej punktacji:
- 50 punktów pochodzi z egzaminu gimnazjalnego, (25 za część humanistyczną i
25 za część matematyczno – przyrodniczą).
- 40 punktów za oceny uzyskane na świadectwie ukończenia gimnazjum. Punkty nalicza się z czterech przedmiotów: jęz. polski, matematyka, jęz. obcy oraz
jeden w zależności do nachylenia.
2. Punkty za oceny liczone są:
- celująca - 10 p.
- b. dobra - 8 p.
- dobra - 6 p.
- dostateczna -4 p.
- dopuszczająca - 0 p.
10 punktów za inne osiągnięcia ucznia uzyskane na świadectwie ukończenia gimnazjum.
§ 121
Rekrutacja uczniów do klasy sportowej prowadzona jest na podstawie kryteriów określonych w paragrafie §115 i §116 oraz dodatkowo na podstawie:
- bardzo dobrego stanu zdrowia potwierdzonego zaświadczeniem lekarskim;
- zaliczenia próby sprawnościowej;
- pisemnej zgody rodziców.
§ 122
Laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu, przyjmowani są do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów o których mowa w §119 i §120.
§ 123
Przy przyjmowaniu do szkół, w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym pierwszeństwo mają:
- sieroty, osoby przebywające w placówkach opiekuńczo – wychowawczych oraz osoby umieszczone w rodzinach zastępczych
- kandydaci o kierunkowych i udokumentowanych zdolnościach, którym ustalono indywidualny program lub tok nauki
- kandydaci z problemami zdrowotnymi, ograniczającymi możliwości wyboru kierunku kształcenia ze względu na stan zdrowia, potwierdzonymi opinią publicznej poradni psychologiczno – pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej.
§ 124
Podania przyjmowane są w terminie od kwietnia do końca maja.
§ 125
Do podania kandydat do 3 – letniego Liceum Ogólnokształcącego dołącza:
- świadectwo ukończenia szkoły oraz zaświadczenie o wyniku egzaminu gimnazjalnego (najpóźniej w terminie 3 dni od otrzymania).
- świadectwo zdrowia
- dwie fotografie
- kandydaci z wadami słuchu, wzroku, narządów ruchu i innymi schorzeniami dołączają posiadane orzeczenia kwalifikacyjne poradni psychologiczno – pedagogicznej
- kandydaci – laureaci lub finaliści konkursów przedmiotowych dołączają zaświadczenia wydane przez komisje konkursowe
- kandydaci do klas sportowych dołączają zaświadczenie lekarskie potwierdzające bardzo dobry stan zdrowia oraz pisemną zgodę rodziców (prawnych opiekunów).
§ 126
Kandydaci do klasy sportowej w terminie tygodnia od ogłoszenia wyników egzaminu gimnazjalnego muszą przejść próby sprawnościowe.
§ 127
Ogłoszenie list kandydatów przyjętych do liceum Ogólnokształcącego nastąpi do końca czerwca - dla szkół pierwszego wyboru i w pierwszym tygodniu lipca - dla szkół drugiego wyboru.
§ 128
Jeżeli nie zgłosi się odpowiednia liczba kandydatów postępowanie kwalifikacyjne zakończy się nie później niż 31 sierpnia.
§ 129
Kandydaci umieszczeni na liście przyjętych zobowiązani są w ciągu 3 dni potwierdzić wolę podjęcia nauki w tej szkole .
§ 130
Dokumenty kandydatów nieprzyjętych do liceum ogólnokształcącego należy zwrócić niezwłocznie po zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego. Kandydatom tym należy udzielić szczegółowej informacji w celu ułatwienia im wyboru innej szkoły lub zawodu. Dodatkowe informacje kandydat może uzyskać w miejskich punktach informacyjnych.
§ 131
W sekretariacie szkoły uruchamiany jest szkolny punkt informacyjny, którego zadaniem jest udzielanie kandydatom informacji o wymaganiach stawianych kandydatom podczas postępowania rekrutacyjnego i w trakcie trwania nauki. W przypadku braku miejsc punkt informacyjny udziela informacji o wolnych miejscach w innych szkołach.
§ 132
Szkoła dostarcza meldunki do Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, miejskiego punktu informacji we Wrocławiu oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w rejonie działania szkoły.